Nowi doktoranci roku akademickiego 2024/25

Szanowni Państwo,

witamy Państwa w granie doktorantów Międzydziedzinowej Szkoły Doktorskiej. Poniżej znajdują się informacje niezbędne na początku Państwa kariery naukowej jako doktorantów MSD.

Inauguracja

Serdecznie zapraszamy na Inaugurację Roku Akademickiego 2024/2025 w Szkołach Doktorskich UW, która odbędzie się we wtorek 3 października o godz. 16.00 w Auli Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

Ślubowanie

Zgodnie z Regulaminem Szkoły nabywają Państwo prawa doktoranta/doktorantki z chwilą złożenia ślubowania o następującej treści:

„Ślubuję uroczyście, że będę wytrwale dążyć do zdobywania wiedzy i rozwoju własnej osobowości, szanować prawa i obyczaje akademickie oraz całym swym postępowaniem dbać o godność i honor doktoranta/doktorantki Uniwersytetu Warszawskiego”.

Decyzją Dyrektora MSD, prof. dr. hab. Pawła Stępnia, termin złożenia ślubowania to 1 października 2024 roku.

Złożenie ślubowania należy potwierdzić w systemie USOSweb (ekran dostępny po zalogowaniu się) między 1 a 31 października 2024 roku. Niezłożenie ślubowania jest przesłanką do skreślenia z listy doktorantów.

Odbiór legitymacji

Odbiór legitymacji jest możliwy od 23 września 2024 r. po wcześniejszym zapisaniu się na wizytę w kalendarzu. Wejście na Kampus UW możliwy jest po okazaniu legitymacji.

Badania lekarskie

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia (Dz.U. z 2019 r., poz. 141) jako doktoranci Szkoły Doktorskiej są Państwo zobligowani do wykonywania okresowych badań lekarskich.

W tym celu należy:

1. Odebrać w sekretariacie Szkoły skierowanie na badania (ogólne i w kierunku zakażenia prątkami gruźlicy)
  2. Udać się do promotora celem wpisania przez niego na skierowaniu czynników szkodliwych dla zdrowia (jeśli konieczne).
  3. Umówić się na badania w przychodni Centermed (CenterMed Krakowskie Przedmieście – strona www. www.centermed.pl/KP lub CenterMed Waryńskiego – strona www. www.centermed.pl/Waryńskiego).
  4. Przynieść do sekretariatu SD zaświadczenie wydane przez lekarza Centermed oraz przedstawić je na Wydziale, jeśli jest ono wymagane, żeby uzyskać dostęp do laboratoriów.

ORCID

Jako naukowcy muszą Państwo posiadać numer ORCID (Open Researcher and Contributor ID). Numer ten pozwala na identyfikację Państwa np. w przypadku publikacji naukowych. Proszę wygenerować swój numer na stronie:  https://orcid.org  (Instrukcja i wzór oświadczenia – Pobierz Oświadczenie ORCID – dokument docx). Sekretariat musi otrzymać od Państwa oświadczenie o numerze ORCID do 31 października 2024 r.

Mail w domenie UW

Prosimy o jak najszybsze założenie konta pocztowego w domenie uw.edu.pl. Bez niego nie będą mogli Państwo np. wziąć udziału w zajęciach online. Zakładanie konta dostępne jest pod tym adresem (LINK). Osoby, które już mają adres w domenie @student.uw.edu.pl , a chcą mieć w domenie @uw.edu.pl należy wejść na stronę mojekonto.uw.edu.pl (LINK)

Hasło  powinno składać się z 14 znaków bez polskich liter np. ą, ę, itp. W haśle powinna występować duża i mała litera, cyfra i znak specjalny.

Prosimy o przesłanie informacji o adresie elektronicznej poczty uniwersyteckiej na adres: szkola.m@uw.edu.pl do 15 października 2024 r.

Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem Rektora UW nr 279 z dnia 10 grudnia 2020 r. w sprawie poczty elektronicznej Uniwersytetu Warszawskiego: Każdy pracownik, doktorant i student Uniwersytetu jest zobowiązany do posiadania i bieżącego korzystania z elektronicznej poczty uniwersyteckiej, w tym odbierania wiadomości. W sprawach związanych z działalnością Uniwersytetu, w których konieczne jest użycie poczty elektronicznej, użytkownicy są zobowiązani do korzystania wyłącznie z elektronicznej poczty uniwersyteckiej. Korespondencję pracownika, studenta lub doktoranta Uniwersytetu wysłaną z innego adresu elektronicznego niż elektroniczna poczta uniwersytecka pozostawia się bez rozpoznania.

Stypendium

Stypendium doktoranckie wynosi 4242 zł (3764,35 zł netto). Jest wypłacane ok. 17 dnia każdego miesiąca. Pierwsza wypłata w nowym roku akademickim zaplanowana jest na 17-19 października.

Wypłata stypendium doktoranckiego następuje po złożeniu przez doktoranta oświadczenia o nieposiadaniu stopnia doktora wraz ze wskazaniem indywidualnego rachunku bankowego w PLN, na który będzie przekazywane stypendium doktoranckie. W czasie wizyty w sekretariacie są Państwo proszeni o jego podpisanie.

Jeśli już Państwo taki wniosek wypełniali i składali – nie ma potrzeby składać go ponownie.

USOS

Państwa dane zostały już wprowadzone do systemu USOS. Logowanie dla osób, które po raz pierwszy kształcą się na UW, odbywa się przy użyciu danych z systemu IRK.

W przypadku problemów z logowaniem (konieczność zmiany hasła) prosimy o kontakt z Sekretariatem.

USOSweb: LINK.

Zajęcia na I roku

Informacje na temat zajęć zostały zebrane pod tym adresem (LINK).