Adres w domenie UW.EDU.PL

Doktoranci szkół doktorskich zobowiązani są do kontaktów ze szkołą za pośrednictwem maila w domenie uw.edu.pl, co oznacza adres mailowy @student.uw.edu.pl lub @uw.edu.pl.

Po przyjęciu do szkoły prosimy o jak najszybsze (nie później niż do końca października) założenie konta pocztowego w domenie uw.edu.pl.

Osoby, które już mają konto w domenie @student.uw.edu.pl i założyły nowy adres w domenie @uw.edu.pl zobligowane są do niezwłocznego zgłoszenia tego faktu do sekretariatu MSD na adres mailowy szkola.m@uw.edu.pl w celu zastąpienia starego adresu w systemie USOS. W przeciwnym przypadku będą otrzymywać maile na adres w domenie @student.uw.edu.pl.

Jak założyć konto Gmail?

Doktoranci, którzy już studiowali na UW posiadają konto w domenie student.uw.edu.pl Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z UW muszą utworzyć konto samodzielnie na stronie mojekonto.uw.edu.pl Logowanie odbywa się przy pomocy konta CAS.

Jaka jest postać loginu?

• twoje.nazwisko@student.uw.edu.pl (m.eacron@student.uw.edu.pl)
  • twoje.nazwisko@uw.edu.pl (m.eacron@uw.edu.pl)

Adresy mailowe w poczcie uczelnianej, centralnej, tj. w domenie uw.edu.pl oraz student.uw.edu.pl tworzone są unikatowym algorytmem, który uniemożliwia pomyłkę z innymi osobami o takich samych danych osobowych. System nadaje loginy automatycznie dla wszystkich osób, którzy są członkami społeczności uczelnianej. Pracownicy, doktoranci, studenci oraz współpracownicy, którzy pojawią się w systemach, mają zakładane konta pocztowe, niezależnie czy są aktywnymi użytkownikami czy zostali usunięci na etapach rekrutacji. W związku z powyższym zmiana loginu nie jest możliwa, wyjątek stanowi zmiana danych osobowych.

Gdzie zalogować się do poczty Gmail?

• gmail.com
  • Jeśli już korzystasz z innego konta gmail, wybierz opcję “dodaj nowe konto”
  • Konfiguracja poczty google w innych klientach poczty – instrukcja

Limity przechowywanych danych