Fundusze z IDUB

Drugie rozdanie stypendiów IDUB na przygotowanie rozpraw doktorskich zgodnych z problematyką POB

Doktorantki i doktorantów UW zapraszamy do składania wniosków w 2. edycji stypendiów IDUB na przygotowanie rozpraw doktorskich zgodnych z problematyką POB.

Celem dofinansowania jest stworzenie lepszych warunków rozwoju naukowego doktorantów UW oraz przyczynienie się do rozwoju Priorytetowych Obszarów Badawczych, dzięki którym UW zwiększy swoją rozpoznawalność na arenie międzynarodowej, poprzez:

• włączanie doktorantów w prowadzenie badań naukowych związanych z problematyką POB,
  • skuteczne konkurowanie z innymi uczelniami o najzdolniejszych doktorantów,
  • zindywidualizowanie ścieżki kształcenia dla doktorantów,
  • zwiększenie doświadczenia naukowego doktorantów,
  • zatrzymanie na UW najlepszych absolwentek i absolwentów studiów doktoranckich i Szkół Doktorskich.

Nabór prowadzony jest od 05.12.2023 do 08.01.2024  22.01.2024

Zasady przyznawania dofinansowania https://inicjatywadoskonalosci.uw.edu.pl

Kompleksowy program wsparcia dla doktorantów UW – mikrogranty, edycja 3

• Nazwa konkursu: Mikrogranty na dofinansowanie aktywności publikacyjnej i naukowej doktorantek i doktorantów UW – edycja III
  • Cel: dofinansowanie aktywności publikacyjnej oraz określonych aktywności naukowych doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego, które podniosą jakość badań realizowanych przez doktorantów w związku z przygotowywanymi rozprawami doktorskimi oraz ułatwią ich obronę
  • Wnioskodawca: doktorant lub doktorantka Uniwersytetu Warszawskiego
  • Data ogłoszenia konkursu: 26.05.2023
  • Rozpoczęcie naboru wniosków: 26.05.2023
  • Budżet III edycji: 2 500 000 zł (1 250 000 zł na aktywności: proofreading, open access, udział w kwerendzie zagranicznej i krajowej, udział w specjalistycznym szkoleniu oraz 1 250 000 zł na aktywności: krótkoterminowy wyjazd naukowy, długoterminowy wyjazd naukowy, prowadzenie badań naukowych, prowadzenie badań naukowych w ramach wyjazdu naukowego)
  • Sposób składania wniosków: wyłącznie elektronicznie na adres dokt.idub@uw.edu.pl

WAŻNE

W dniach 1 lipca-31 sierpnia 2023 r., w związku z przerwą wakacyjną, wnioski nie będą przyjmowane.

Kontynuacja naboru nastąpi od 1 września 2023 r.

Szczegółowe informacje oraz zasady przyznawania środków dostępne są na stronie IDUB: LINK

IV.4.1. Kompleksowy program wsparcia dla doktorantów UW

Działanie jest przeznaczone dla doktorantów kształcących się na studiach III stopnia oraz w ramach szkół doktorskich. Jego głównym celem jest wsparcie działalności naukowej doktorantów, w tym w przygotowywaniu przez nich rozpraw doktorskich oraz realizacji badań, które mogą zostać opublikowane w uznanych międzynarodowo czasopismach i wydawnictwach naukowych. W ramach działania będzie dostępna również specjalna ścieżka skierowana do doktorantów planujących prowadzenie badań w ramach jednego z pięciu Priorytetowych Obszarów Badawczych. Zakwalifikowani będą uzyskiwać specjalne dodatki do stypendiów oraz realizować badania bezpośrednio związane z POB.

Strona programu – LINK

Minione konkursy

Dofinansowanie promocji badań naukowych CZWARTA EDYCJA - fundusze z IDUB

Przedłużenie terminu składania wniosków do 31.03.2023, 16:00

• Nazwa: Promocja badań naukowych – edycja 4
  • Cel: wyłonienie projektów, które – poprzez popularyzację badań naukowych zrealizowanych na Uniwersytecie Warszawskim – przyczynią się do zwiększenia rozpoznawalności Uniwersytetu Warszawskiego, jego pracowników oraz prowadzonych badań
  • Wnioskodawca: pracownik zatrudniony na Uniwersytecie Warszawskim indywidualnie lub doktorant Uniwersytetu Warszawskiego indywidualnie lub pracownik zatrudniony na Uniwersytecie Warszawskim reprezentującym zespół badawczy
  • Data ogłoszenia konkursu: 01.02.2023
  • Rozpoczęcie naboru wniosków: 06.02.2023
  • Zakończenie naboru wniosków: 17.03.2023, 16:00

Stypendia IDUB na przygotowanie rozpraw doktorskich zgodnych z problematyką POB

Doktorantki i doktorantów UW zapraszamy do składania wniosków w 1. edycji stypendiów IDUB na przygotowanie rozpraw doktorskich zgodnych z problematyką POB.

• skuteczne konkurowanie z innymi uczelniami o najzdolniejszych doktorantów,
  • zindywidualizowanie ścieżki kształcenia dla doktorantów,
  • zwiększenie doświadczenia naukowego doktorantów,

Nabór prowadzony jest od 09.11.2022 do 07.12.2022.

Dofinansowanie promocji badań naukowych NOWY KONKURS

05.09.2022 rozpoczęto nabór wniosków na dofinansowanie projektów skierowanych na promocję badań naukowych zrealizowanych na UW.

W konkursie mogą wziąć udział pracownicy zatrudnieni na Uniwersytecie Warszawskim oraz doktoranci Uniwersytetu Warszawskiego, którzy w latach 2019-2021 prowadzili prace naukowe i uzyskali wyniki tych badań. Mogą oni starać się o dofinansowanie promocji wyników swoich badań wśród odbiorców spoza grona naukowego – ogółu społeczeństwa interesującego się nauką, np. wśród młodzieży, rodziców, nauczycieli, organizacji pozarządowych lub decydentów.

Przyznana kwota, do 20 000 zł na projekt, może zostać wykorzystana na sfinansowanie wykładu, prezentacji lub warsztatów podczas których ogółowi społeczeństwa przekazane zostaną informacje o badaniach naukowych zrealizowanych na Uniwersytecie Warszawskim.

Zapraszam do udziału i do zgłaszaniu wniosków.

Kompleksowy program wsparcia dla doktorantów UW – mikrogranty, edycja 2
  • Wnioskodawca: doktorant lub doktorantka Uniwersytetu Warszawskiego
  • Data ogłoszenia konkursu: 15.09.2022
  • Rozpoczęcie naboru wniosków: 16.09.2022