Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Rekrutacja pozalimitowa

Zgodnie z rozdziałem 3 uchwały rekrutacyjnej (Obwieszczenie nr 6 Rektora Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 20 maja 2021 r. w sprawie tekstu jednolitego uchwały nr 17 Senatu Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 20 stycznia 2021 r. w sprawie zasad rekrutacji do szkół doktorskich Uniwersytetu Warszawskiego – Link do pliku pdf. z Obwieszczeniem) do MSD UW, poza limitami miejsc określonymi w uchwale, możliwe jest przyjęcie:

  1. osoby realizującej projekt w ramach programu „Doktorat wdrożeniowy” finansowanego przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki;
  2. osoby, dla której pełne finansowanie stypendium doktoranckiego zostało zapewnione przez jednostkę organizacyjną Uniwersytetu przez okres 48 miesięcy od momentu rozpoczęcia kształcenia w Szkole;
  3. wykonawcy lub osoby zrekrutowanej do realizacji projektu w ramach wskazanych programów badawczych (Zarządzenie Dyrektora MSD w sprawie określenia listy programów badawczych uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym do Międzydziedzinowej Szkoły Doktorskiej od roku akademickiego 2021/2022 do roku akademickiego 2023/2024 – Link do strony z Dziennikiem MSD) i realizowanego w dyscyplinie, w której Uniwersytet posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora, pod warunkiem zapewnienia pełnego finansowania stypendium doktoranckiego z projektu przez okres co najmniej 36 miesięcy od momentu rozpoczęcia kształcenia w Szkole;
  4. osoby na podstawie umowy zawartej pomiędzy Uniwersytetem a innym podmiotem, pod warunkiem zapewnienia pełnego finansowania stypendium doktoranckiego przez okres 48 miesięcy od momentu rozpoczęcia kształcenia w Szkole, w tym w ramach umów, o których mowa w art. 185 ust. 2 Ustawy.

Zachęcamy do zapoznania się z dalszymi informacjami oraz do kontaktu pod adresem: koordynator.msd@uw.edu.pl

Doktorat wdrożeniowyW drodze uznaniaKonkurs wspólny

Przedmiotem programu jest tworzenie warunków do rozwoju współpracy podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki z otoczeniem społeczno-gospodarczym, prowadzonej w ramach szkół doktorskich i polegającej na kształceniu doktorantów we współpracy z zatrudniającymi ich przedsiębiorcami albo innymi podmiotami, której efektem będzie wdrażanie w tych podmiotach wyników prowadzonej przez doktorantów działalności naukowej.

Nabór uruchamiany jest w maju każdego roku.

Po więcej informacji zapraszamy na: https://www.gov.pl/web/nauka/projekt-doktorat-wdrozeniowy

Do Szkoły, poza limitami miejsc możliwe jest przyjęcie wykonawcy lub osoby zrekrutowanej do realizacji projektu w ramach programów badawczych (Zarządzenie Dyrektora MSD w sprawie określenia listy programów badawczych uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym do Międzydziedzinowej Szkoły Doktorskiej od roku akademickiego 2021/2022 do roku akademickiego 2023/2024 – Link do strony z Dziennikiem MSD) i realizowanego w dyscyplinie, w której Uniwersytet posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora, pod warunkiem zapewnienia pełnego finansowania stypendium doktoranckiego z projektu przez okres co najmniej 36 miesięcy od momentu rozpoczęcia kształcenia w Szkole.

Przyjęcie do szkoły następuje w drodze uznania przez Dyrektora na pozytywnie zaopiniowany przez Radę Szkoły wniosek kierownika projektu badawczego wyników postępowania konkursowego przeprowadzonego w celu wyłonienia wykonawcy projektu badawczego, po przedstawieniu szczegółowej dokumentacji konkursowej.

W celu uzyskania informacji o trybie przyjęcia do Międzydziedzinowej Szkoły Doktorskiej UW w drodze uznania zapraszamy kierowników grantów do kontaktu pod adresem: koordynator.msd@uw.edu.pl

Poniżej będziemy publikować informacje na temat trwających konkursów na miejsca w projektach badawczych dostępne dla doktorantów i kandydatów do Międydziedzinowej Szkoły Doktorskiej UW.

Tryb konkursu wspólnego stosuje się, gdy nie został przeprowadzony w projekcie badawczym konkurs na wykonawcę będącego doktorantem. Tryb  konkursu wspólnego stanowi jednoczesne postępowanie rekrutacyjne do projektu badawczego i do Szkoły.

Dyrektor ogłasza wspólny konkurs na wniosek kierownika projektu badawczego, w którym określa zapotrzebowanie na liczbę osób, informację o profilu kandydata oraz zakładany czas udziału w projekcie zgodnie z zatwierdzonymi warunkami realizowania projektu, a także wysokość stypendium doktoranckiego przewidzianego w projekcie oraz czas jego wypłacania.

W celu uzyskania informacji o trybie przyjęcia do Międzydziedzinowej Szkoły Doktorskiej UW w trybie konkursu wspólnego zapraszamy kierowników grantów do kontaktu pod adresem: koordynator.msd@uw.edu.pl